Časté dotazy

Vlastnosti pěny s otevřenou buněčnou strukturou?

Je difúzně otevřená a umožňuje průchod vodní páry, což zabraňuje výskytu plísní a stavební konstrukce může dýchat. Je tedy vhodná i do dřevostaveb. 

1) Vysoká pružnost: PUR pěna s otevřenou buněčnou strukturou je velmi pružná a měkká. Má schopnost se snadno stlačit a vrátit do své původní podoby .

2) Díky otevřené buněčné struktuře má  schopnost propouštět vzduch a vlhkost. To z ní činí vhodný materiál pro použití tam, kde je žádoucí prodyšnost např. izolace mezi krovy.

3) Vynikající schopnost absorbovat zvuk. Je často používána v prostorách, kde je potřeba snížit ozvěnu a zlepšit akustické vlastnosti.

Vlastnosti pěny s uzavřenou buněčnou strukturou?

Materiál s vynikajícími vlastnostmi a širokým spektrem aplikací. Zde je několik hlavních vlastností  

1) Je relativně lehká, ale zároveň má vysokou hustotu, což z ní činí pevný a stabilní materiál.,

2) Odolná vůči pronikání vlhkosti. To z ní dělá vhodný materiál pro izolaci proti kondenzaci a vodním poškozením.

3) Je odolná vůči většině chemikálií, což z ní dělá vhodný materiál pro různé průmyslové a technické aplikace.

4) Je elastická a má schopnost se přizpůsobit povrchu nebo tvaru, na který je aplikována. To usnadňuje její použití na různých površích a pro různé konstrukční účely..

Proč je stříkaná izolace lepší než vata?

1) Stříkaná izolace se aplikuje pomocí speciálního zařízení, tudíž  je rozprašována po povrchu rovnoměrně. To umožňuje vytvoření těsné a kontinuální vrstvy izolace bez mezery, což minimalizuje tepelné mosty a nežádoucí průchod vzduchu. 

 - na rozdíl od toho, vata se často tlačí nebo umísťuje do dutin, což může způsobovat mezery nebo švy, které mohou umožnit tepelný přenos nebo vnikání vzduchu.

2) Stříkaná izolace má schopnost se přizpůsobit různým povrchům a prostorům. Je vhodná pro izolaci dutin, netypických tvarů a obtížně přístupných oblastí. 

 - izolační vata je obvykle ve formě rolí nebo panelů, takže její aplikace není vždy jednoduchá a mnohdy i zdlouhavá a nekvalitně aplikována.

3) na PUR pěnu nepůsobí zub času ani změny počasí. Nemění se tak její  izolační parametry a funguje skvěle po celou dobu její životnosti.

 - životnost minerální vaty je cca 10 let. Po takové době je struktura vaty  tak degradována, že její izolační vlastnosti jsou výrazně sníženy. Mohou tak vznikat tak plísně v místech tepelných mostů. Výměna nebo nová aplikace PUR pěny s sebou nese další výrazné náklady na novou izolaci. Tyto náklady jsou už ale v součtu několikanásobně větší, než prvotní pořízení kvalitní izolace PUR pěnou.